ř

Partnerství v elektrotechnice a strojírenství

DOMŮ O projektu Aktuality Pořádané akce Partneři Kontakt Dokumenty

Konference projektu

Partnerství v elektrotechnice a strojírenství

Dovolujeme si Vás pozvat na konferenci projektu Partnerství v elektrotechnice a strojírenství s názvem

„Mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji“,

která se uskuteční dne 9.2.2012 od 9:30 v prostorách Západočeské univerzity v Plzni v zasedací místnosti UV 115, Univerzitní 22.

Tématickou náplní konference jsou informace týkající se věcné, finanční i právní stránky mezinárodní spolupráce v projektech i zakázkách, připravenosti vstupu do nich, ale i problematiky komunikace, taktiky a strategie, možných úskalí, jazykové bariéry, administrace apod. Za velmi cennou považujeme také výměnu zkušeností z minulosti, ale i informace o budoucím očekávání vývoje problematiky. Rádi bychom, aby se na základě příspěvků rozvinula i věcná diskuse, která by účastníkům a jejich institucím pomohla k dalšímu rozvoji mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji. Jistě budou prezentace i diskuze o otázkách spolupráce mezi podnikovým a univerzitním výzkumem s ohledem na dotační tituly v ČR a EU a nově vznikající a udržitelnou formu partnerství jednotlivých subjektů.

Cílem konference je také orientovat se v široké nabídce různých českých i evropských projektů a poskytnout účastníkům možnost optimálního výběru dotačního titulu a jeho efektivního využití. Účast na konferenci přislíbili jak představitelé republikových i regionálních institucí, v jejichž gesci nebo aktivitách je problematika projektů obsažena, tak zástupci partnerských podniků a institucí.

Konference je určena zejména
Pro akademické pracovníky, řídící a vývojové pracovníky podniků, pracovníky spolupracujících institucí a pro zájemce o spolupráci mezi podnikovým a univerzitním výzkumem.

VAŠI ÚČAST PROSÍME POTVRĎTE NA ADRESU  PIHERA@KET.ZCU.CZ

Program konference

Prezence

Zahájení

Vlastimil Skočil

(manažer projektu PES)

Ilona Mauritzová

(rektorka ZČU)

Zkušenosti z programů EUREKA a EUROSTART

Josef Martinec (Národní koordinátor programu EUREKA)

Strategická hodnota mezinárodní spolupráce

František Ježek

(prorektor ZČU pro strategii a rozvoj)

Programy technologické agentury ČR

Lenka Pilátová
(Manažerka programu ALFA
Technologická agentura ČR)

Český akcelerátor

Renata Kořínková
(Vedoucí oddělení koordinace SF EU, CzechInvest)

HORIZON 2020 – program evropského VaV na období 2014-2020

Ondřej Daniel

(Technologické centrum AV ČR)

11:30 -  12:30

Přestávka na oběd

Podpora výzkumu, vývoje a inovací z veřejných prostředků

Václav Neumajer (AVO)

Služby mezinárodní sítě  Enterprise Europe Network

Jana Klementová (BIC)

Regionální inovační centrum elektrotechniky FEL ZČU

Petr Frýbl (RICE)

Zkušenosti řešitele projektů 6. a 7. rámcového programu EU

Luděk Hynčík (RKO)

ČTPS a mezinárodní aktivity

Jaromír Horák (ZČU)

Závěr konference - shrnutí

Vlastimil Skočil

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.